Uzależnienia cywilizacyjne

Wydawać by się mogło, że mówiąc o uzależnieniach będzie mowa o tytoniu, kofeinie, alkoholu czy tez narkotykach. Nic z tych rzeczy. Będzie mowa o komputerach, smartfonach i grach, wciągających tak bardzo, że człowiek traci kontrole nad realnym życiem. Nie wiedząc w efekcie gdzie kończy się gra a zaczyna prawdziwe, realne życie.

Smartfony są dziś przyrządami ogólnodostępnymi. Ma je zdecydowana większość ludzkiej populacji. Są naszymi budzikami, notesami, radiami, telewizorami, książkami, telefonami i instrumentami umożliwiającymi kontakt z innymi osobami… Dla konsultanta Oriflame , może stać się również mobilnym katalogiem firmy Oriflame. Jak często zdarza nam się nie zauważać otaczającego nas świata, ponieważ siedzimy wpatrzeni w ten mały ekranik? Staje się on naszą pracą i odpoczynkiem, ponieważ umożliwia i jedno i drugie.

Co do komputerów, rzecz się ma podobnie jak ze smartfonami. Również są w stanie przesłonić nam cały świat. Ponieważ jest tam wiecznie coś do zrobienia. Zwłaszcza, jeśli ktoś pracuje przez Internet. Jest to z jednej strony niezwykłe udogodnienie, ponieważ umożliwia kontakt z osobami, które znajdują się bardzo daleko, ułatwia również prowadzenie interesów a także poprawia zdecydowanie jakość świadczonych usług, dzięki czemu osoby prowadzące biznes online mogą rozwijać swój biznes i wciąż nabywać nowe umiejętności.

Z drugiej jednak strony przerażające jest, że nawet osoby, które nie pracują online wciąż wpatrują się w ekrany narażając na poważne problemy swój wzrok oraz układ nerwowy. Dlatego też, jeśli istnieje taka możliwość, warto ograniczyć czas spędzany przed monitorem. Jeśli jednak będziesz pracować przy komputerze, warto zajrzeć na stronę zapisową