W jaki sposób dbać o przesuszoną skórę ciała?

Odpowiednia pielęgnacja skóry ciała ma ogromne znaczenie. To największy organ naszego ciała, który zapewnia nam ochronę przed drobnoustrojami. Zaniedbanie jego pielęgnacji może wiązać się więc z negatywnymi konsekwencjami. Niestety, często zdarza się tak, że dbamy co prawda o regularne oczyszczenie skóry naszego ciała, ale zapominamy zupełnie, że potrzebuje ona też nawilżenia i odżywienia. Skutkiem tego, wiele osób zmaga się z przesuszoną skórą.
Staje się ona szara i chropowata, często towarzyszy temu swędzenie lub nieprzyjemne uczucie ściągania. Warto wiedzieć jak poradzić sobie z tymi problemami, szczególnie teraz. Bo to właśnie jesienią i zimą nasza skóra narażona jest na wysuszenie spowodowane ciągłym kontaktem z odzieżą oraz dużymi wahaniami temperatur. Co możemy więc zrobić?

sucha ceraPrzede wszystkim warto zapoznać się z szeroką i różnorodną ofertą produktów Oriflame. Konsultantki z całą pewnością pomogą nam w znalezieniu produktów dopasowanych do potrzeb naszego ciała. Tym bardziej, że jest ich naprawdę sporo. Są to między innymi żele pod prysznic, które już w trakcie mycia dostarczają nam wielu cennych składników odżywiających i nawilżających naszą skórę.

W ofercie strony Klub Konsultantek Oriflame znajdziemy także mleczka i balsamy do ciała o unikalnym, starannie opracowanym składzie. Ich regularne stosowanie sprawi, że Twoja skóra szybko stanie się dobrze nawilżona, miękka i gładka. W jaki sposób stosować balsamy do ciała? Przede wszystkim warto zadbać o to, by były one dopasowane do rodzaju skóry oraz naszego wieku. Możemy wybierać spośród preparatów, które nie tylko nawilżają czy odżywiają, ale również mają działanie ujędrniające lub antycellulitowe.
Balsam lub mleczko powinniśmy wmasowywać w ciało po kąpieli. Rozszerzone pory skóry sprawiają bowiem, że produkt lepiej się wchłania a więc jest znacznie skuteczniejszy w działaniu. Bardzo ważne jest regularne używanie balsamu – tylko wtedy uda nam się bowiem przywrócić naszej skórze odpowiedni poziom nawilżenia.